Strona głównaRejestr usług dla zdrowia i urody
Duodenti Gabinet Stomatologiczny Anna Kaczmarek - Hampel
Duodenti Gabinet Stomatologiczny Anna Kaczmarek - Hampel

Duodenti Gabinet Stomatologiczny Anna Kaczmarek - Hampel

60-689, Poznań, Mateckiego 4A/56

Leczenie kanałowe w Poznaniu - o czym trzeba wiedzieć?

Trafiając do dentysty z zębem zaatakowanym przez próchnicę, zwykle bolącym, pacjenci nierzadko dowiadują się, że standardowe leczenie nie wystarczy, potrzebne będzie leczenie kanałowe. Wizja ta nie jest szczególnie przyjemna, bo choć pacjenci zazwyczaj nie wiedzą, na czym zabieg taki polega, a nawet często nie zdają sobie sprawy, że po nim ząb będzie martwy, orientują się, że kosztuje to sporo, a przy tym trzeba będzie odbyć kilka wizyt. Co warto wiedzieć na ten temat?

Zęby kanałowo leczone są dość często, niektóre osoby mają słabe szkliwo, wobec czego wykazują tendencje do silnego psucia się zębów, co nierzadko oznacza, że leczenie kanałowe trzeba u nich wykonywać często. Nie jest to rzecz jasna pozytywne zjawisko, gdyż, jak było wspomniane, po takim zabiegu ząb staje się martwy - jest pozbawiony unerwionej tkanki. Sprawia to, że jest w stanie służyć zwykle kilka lat, a przy tym może ciemniej z czasem. Warto też wiedzieć, że kiedy chce się wybielić zęby, to takiego zęba nie uda się rozjaśnić samodzielnie, potrzebne są zabiegi u stomatologa, w dodatku specjalne - wybielanie zębów martwych.

Jednakże na zabieg taki warto, a nawet trzeba się zdecydować, gdyż jest on sposobem na zachowanie zęba, zaś nawet ząb martwy jest lepszy niż sztuczny, tym bardziej że wygląda tak samo. Leczenie kanałowe w Poznaniu, w DuoDenti, czasem nawet przeprowadza się w przypadku bardzo silnego zniszczenia korony zęba, czyli jego widocznej nad dziąsłem części. Po oczyszczeniu kanałów korona może zostać odbudowana za pomocą materiału kompozytowego, z gwarancją naturalnego wyglądu.

A na czym polega sama procedura? Jest to dość skomplikowany i trudny zabieg, stąd między innymi jego cena, wyższa niż w przypadku klasycznego leczenia. Polega na dostaniu się do kanałów znajdujących się w korzeniach zębowych. Są to niezwykle ciasne przestrzenie, dlatego dentyści muszą stosować specjalne cienkie narzędzia w postaci grubszych igieł. Oczyszczają zainfekowaną tkankę z kanałów, następnie dezynfekują je i wypełniają materiałem kompozytowym. Pozwala to zniwelować przykre objawy, takie jak ból zęba czy możliwość wystąpienia opuchlizny, a także usuwa ryzyko, jakie infekcja obecna w zębie stwarza dla tak naprawdę całego organizmu pacjenta.

Jak zatem widać, konieczności takich zabiegów nie można się opierać ani też nie powinno się zwlekać z ich przeprowadzeniem.

Copyright 2025 Best-marketing-cases.pl - wszelkie prawa zastrzeżone