Szczegóły


WWW: http://safemed.pl/
Dodano: 2018-11-14
Telefon: 681-42-52
Miejscowość: Kraków
Adres: Wielicka 181 A
Kod pocztowy: 30-663
Źródła: http://safemed.pl/produkty/rekawice


Dodaj Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!
Rękawice chirurgiczne | safemed.pl


Praca w szpitalu wymaga odpowiedniego nie tylko sprzętu, ale również środków, które zapewnią odpowiednio wysoki poziom bezpieczeństwa. W tym celu warto postawić na rękawice chirurgiczne, które sprawdzą się w wielu sytuacjach. Nie powinny być jednak traktowane jako rozwiązanie uniwersalne.

Trzeba wiedzieć, że przeznaczenie rękawic medycznych jest bardzo różne i należałoby szukać takich produktów, które spełniają wymogi konkretnej pracy. Nie da się zaprzeczyć, że wpływa to na bezpieczeństwo w trakcie wykonywania obowiązków zawodowych. Warto zadbać o to, by wybrać rękawiczki, które mają odpowiedni atest bezpieczeństwa.

W trudnych warunkach pracy komfort jest niezwykle ważny. Jeśli zależy Ci na tym, aby Twoje dłonie nie czuły się skrępowane, postaw na rękawice z wytrzymałe i elastyczne. Rękawiczki powinny dobrze dopasowywać się kształtu dłoni, ale nie powinny krępować jej ruchów. W tym wypadku dużą rolę odgrywa również to, jaki rozmiar rękawic chirurgicznych wybierzemy. Trzeba pamiętać, że rękawice chirurgiczne powinny zapewniać bardzo dobre czucie.

Lateks jest materiałem, który pozwala dobrze dopasowywać się do dłoni. W Polsce niewątpliwie dużą popularnością cieszą się rękawiczki lateksowe, które cechuje niezwykle duża elastyczność. Trzeba jednak pamiętać, że nie mogą być wykorzystywane przez osoby, które są uczulone na lateks. Alternatywnym rozwiązaniem dla lateksu jest winyl. To z niego również produkuje się wytrzymałe rękawice chirurgiczne.

Warto pamiętać, że na bezpieczeństwie nie ma sensu oszczędzać. Taka pozorna oszczędność może prowadzić nie tylko do groźnego skaleczenia, ale może stać się również przyczyną poważnej choroby. W tym wypadku zachowanie czujności nie będzie na pewno wystarczające. Dlatego też niezwykle ważne jest, by przed zakupem konkretnych rękawic dokładnie sprawdzić materiał i normy, wg których zostały wyprodukowane.

Na safemed.pl swoją ofertę prezentuje jedna z firm produkująca rękawice chirurgiczne i nie tylko. Zajrzyj tam, by dowiedzieć się o niej więcej.


Firmy Podobne