Dodaj Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!
Kiedy należy wykonać korektę przegrody nosowej


Zniekształcenie przegrody nosowej, które może być nabyte lub wrodzone, powoduje wiele przykrych dolegliwości, które z wiekiem mogą się nasilać. U dorosłych osób bardzo rzadko występuje idealnie prosta przegroda nosowa, ale dopóki nie powoduje ona problemów z oddychaniem, oczyszczaniem nosa, nie upośledza węchu lub nie jest przyczyną częstych krwawień z nosa, można o niej nawet nie myśleć. Jednak w przypadku, gdy zaczynają kogoś dręczyć częste zapalenia zatok skutkujące nierzadko nieżytem gardła,  wysuszenie błon śluzowych podczas snu z otwartymi ustami lub bezdech senny, to jest to najwyższy czas, aby udać się do laryngologa i jeśli on uzna, że konieczna jest korekta przegrody nosowej, to trzeba ją bezwzględnie wykonać.

Podobnie jak wszystkie inne tkanki, także tkanka chrzęstna nosa ulega zmianom z wiekiem i przyjmuje się, że jest ona całkowicie wykształcona pomiędzy dwudziestym a dwudziestym piątym rokiem życia. Jednakże w uzasadnionych przypadkach można taki zabieg przeprowadzić już u piętnastoletniej dziewczynki i szesnastoletniego chłopca.

Mimo iż w każdym większym mieście jest sporo klinik, które taki zabieg przeprowadzają, jedną z najlepszych jest MEA Clinic z Warszawy, która stosuje najnowocześniejsze metody. Najczęściej stosowane w zależności od problemu to septoplastyka i podśluzówkowa resekcja, o których można poczytać na stronie meaclinic.pl i dowiedzieć się, jakie są ich plusy. Zabiegi te są bezbolesne, gdyż wykonuje się je w znieczuleniu ogólnym, ale zabieg septoplastyki może zostać wykonany także w znieczuleniu miejscowym po podaniu odpowiednich środków farmakologicznych chwilowo obniżających sprawność ośrodkowego układu nerwowego. Ten rodzaj znieczulenia jest stosunkowo nowy, a jego zaletą jest fakt, że pacjent zachowuje świadomość i może w pewnym stopniu współpracować z operatorem.

Aby zabieg zakończył się pełnym sukcesem, pacjent musi być świadomy, że przez dość długi czas po zabiegu będzie musiał stosować się do zaleceń chirurga i dbać między innymi o to, aby nie zainfekować świeżych ran, nie będzie mógł podnosić ciężkich przedmiotów, ani uprawiać sportów. To tylko niektóre z zaleceń, a więcej można poczytać na podanej stronie.Firmy Podobne