Szczegóły


WWW: https://informatykamedyczna.pl/
Dodano: 2019-06-29
Telefon: 48 22 398 70 64
Miejscowość: Warszawa
Adres: Modlińska 51
Kod pocztowy: 03--19
Źródła: https://informatykamedyczna.pl/stomatologia/


Dodaj Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!
Monitor medyczny i diagnostyczny


Trudno wyobrazić sobie nowoczesny gabinet lekarski bez nowych technologii. Ułatwiają one nie tylko komunikację z pacjentem, ale także przeprowadzanie odpowiedniej diagnozy. Idealnym tego przykładem jest monitor medyczny i diagnostyczny u stomatologa.

Na stronie internetowej pod adresem informatykamedyczna.pl można zapoznać się z opisem przykładowego sprzętu. Dentyści chętnie inwestują w dobre aparaty rentgenowskie, dzięki którym da się wykonać precyzyjne zdjęcia dziąseł i zębów pacjentów. Pojawia się jednak kwestia wyświetlenia obrazów. Zdjęcia muszą być odtwarzane w odpowiedniej rozdzielczości, a monitor nie może przekłamywać żadnego obszaru. W medycynie liczy się każdy detal. Zła diagnoza może zagrozić bezpieczeństwu pacjenta i narazić go na cierpienie. Właśnie z tego względu posiadanie sprawnego monitora stało się obowiązkiem prawnym. Określa go rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 18 lutego 2011. Należy także dbać o przeglądy techniczne i konserwację sprzętu. Nie wystarczą jedne zakupy, trzeba interesować się na bieżąco zużyciem sprzętu i jego ewentualnymi uszkodzeniami.

Na szczęście z pomocą dobrej firmy technologicznej te wszystkie wyzwania stają się prostsze. Specjaliści podpowiedzą, jaki sprzęt wybrać i na co zwracać uwagę przy jego używaniu. Zasadniczo monitory dla stomatologów dzielą się na dwa rodzaje:

  • monitory opisowe (niezbędne w placówkach, gdzie stosowana jest tomografia stomatologiczna, zdjęcia RTG pantomograficzne i cefalometryczne);
  • monitory przeglądowe (proponowane dla placówek posiadających aparat rentgenowski wewnątrzustny i dentystów, którzy wyświetlają obrazy pantomograficzne po wcześniejszym ich opisaniu).

Testy monitorów są proste i wykonuje się je przed każdym użyciem sprzętu. Wystarczy wykorzystać dołączone oprogramowanie. Przeprowadza się również testy specjalistyczne, do których potrzebni są doświadczeni fachowcy. Nowoczesne monitory do gabinetu stomatologicznego wyróżniają się wysoką jakością i mają długą żywotność. Ze względu na dobro pacjentów należy jednak zachować wszelką ostrożność.Firmy Podobne