Szczegóły


WWW: http://www.palakowo.pl/
Dodano: 2018-11-14
Telefon:
Miejscowość: Oleśnica
Adres: Władysława Stanisława Reymonta 11
Kod pocztowy: 56-400
Źródła: http://www.palakowo.pl/pergole-ogrodowe


Dodaj Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!
BATA Firma Usługowo-Handlowa • Pergole ogrodowe dolnośląskie


Ogród to miejsce, o które trzeba dbać cały czas. W przeciwnym razie może się okazać zbiorem pojedynczych krzaków i kwiatów, które nie tworzą wspólnej całości. W wielu ogrodach pojawiają się rośliny pnącze, które potrzebują podparcia i wzmocnienia. W tym celu warto zastosować pergole ogrodowe.

Obecnie można znaleźć wiele różnych modeli pergoli. Kupić można pergole metalowe i drewniane. W przypadku tych pierwszych mamy bardziej wytrzymałą na uszkodzenia konstrukcję i można liczyć na solidne wykonanie. Drewniane pergole powinny być pomalowane impregnatem, ponieważ w przeciwnym razie może okazać się, że szybko porosną grzybami i zaczną pleśnieć. Co prawda metalowe pergole są nieco droższe od drewnianych, to jednak są rozwiązaniem wieloletnim. W razie potrzeby można je odnowić, pokrywając warstwą farby.

Pergole ogrodowe w województwie dolnośląskim są dość popularne. Sprawdzą się one zarówno w większym, jak i mniejszym ogródku. Warto je dobrać w taki sposób, by uzupełniały kompozycyjnie inne elementy ogrodu. Niektóre z pergoli ogrodowych są bardzo bogate w zdobienia. Jeśli Twój ogród ma raczej skromne i minimalistyczne dodatki, to rozsądnym rozwiązaniem będzie zakup pergoli o prostej konstrukcji bez zbędnych dekoracji.

Nie każdy jednak ma świadomość, że pergole ogrodowe nie mogą być wykorzystywane do wszystkich roślin pnących. Sprawdzą się one w przypadku winobluszczu, powojników, winorośli czy też kokornaku. Co jakiś czas rośliny nie tylko powinny być podlewane, ale również przycinane.

Pergole oprócz wzmocnienia roślin mogą dać cień w upalny dzień. Dają ochronę zarówno przed deszczem, jak i słońcem. Ich kolejną zaletą jest to, że sprawiają, że np. winorośle szybciej rośnie. Pergole są podparciem, którego poszukują rośliny pnące. Mogą być wykorzystywane nie tylko w ogrodach, ale również na balkonach. W przypadku małych balkonów mogą jednak niepotrzebnie zagracić przestrzeń. Na palakowo.pl można znaleźć ofertę firmy, która oferuje nie tylko pergole, ale również tunele ogrodnicze i pałąki.Firmy Podobne